Zawodnicy Formy wzięli udział w czernickim biegu ulicznym

2015-06-17, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
W Boże Ciało odbył się II Czernicki Bieg Uliczny, w którym udział wzięli zawodnicy KS Forma Wodzisław Śląski.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz z Czernicy w tym roku została zmodyfikowana. Zeszłoroczny dystans 8 km został rozbity na 10 km i 5 km. Uczestnicy podzielili się mniej więcej po równo. Trasa wiodła uliczkami Czernicy, obfitowała w liczne podbiegi, które oprócz panującego upału dawały we znaki biegaczom. Pomimo niesprzyjającej aury rywalizacja była zacięta. Bieg na 5 km wygrał Paweł Kosek z czasem 16:08. Z kolei dystans 10 km najszybciej pokonał Jakub Glajcar. Jego czas to 33:50.W II Czernickim Biegu Ulicznym uczestniczyło siedmiu zawodników KS Formy Wodzisław Śląski. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę techniczną. Na największe wyróżnienie zasługuje postawa Mateusza Wolnika, który zajął drugie miejsce w biegu na 10 km. Do pierwszego miejsca zabrakło mu zaledwie 15 sekund.