MKP Odra Centrum remisuje przy Bogumińskiej z rezerwami GKS-u Tychy

2017-11-25, Autor: PS

Rozgrywki HAIZ IV ligi zawitały w tą sobotę do Wodzisławia Śląskiego. MKP Odra Centrum po zaciętym pojedynku zremisowała z rezerwami GKS-u Tychy 1:1.

Już od pierwszych minut spotkanie rozgrywane przy ulicy Bogumińskiej zapowiadało się bardzo ciekawie. Na boisku dominowała szybka gra, po obu stronach bardzo aktywni byli skrzydłowi, a piłka raz po raz wędrowała z jednej strony na drugą.

Ofensywny styl gry nie przekładał się jednak na okazje bramkowe. Pod tym względem zawodnicy nie rozpieszczali kibiców.

Dopiero w 30 minucie Mateusz Sitnik popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka po jego strzale powędrowała idealnie w samo okienko bramki strzeżonej przez Oskara Kubika. W trakcie pozostałych 15 minut obraz gry nie uległ zmianą, podobnie jak wynik. Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkową zaliczką.

Druga odsłona przyniosła zmianę taktyki w drużynie Bartłomieja Sochy. Od tej pory inicjatywę przejęli zawodnicy z Tych, a gospodarze szansy na drugie trafienie szukali w kontratakach.

Obrona MKP Centrum dowodzona przez Marcina Malinowskiego stawiała opór atakom gości aż do 68 minuty. Przyjezdni zdobyli bramkę po dobrze rozegranym schemacie rzutu rożnego. Do piłki zgranej w światło bramki dopadł Mariusz Bojarski i przy Bogumińskiej było 1:1. Rezerwowy gości potrzebował tylko 3 minuty aby wpisać się na listę strzelców.

Wyrównująca bramka pozytywnie wpłynęła na pozostałą część spotkania. Odra śmielej atakowała, a idealną szansę na gola zmarnował w 87 minucie Damian Gabrysiak. Mimo kilku sytuacji pod bramką Kubika Odra zremisowała z GKS-em 1:1.

Podział punktów jakim zakończyło się sobotnie spotkanie w Wodzisławiu pozwolił wskoczyć gospodarzom na 4 pozycję w tabeli HAIZ IV ligi grupa II. Teraz przed piłkarzami zasłużony odpoczynek, a do rozgrywek wrócą dopiero w marcu przyszłego roku.

MKP Odra Centrum – GKS II Tychy 1:1 (1:0)

1:0 – Sitnik (rzut wolny), 30min.

1:1 – Bojarski 68min.

MKP: Kuhn – Stachurski, Malinowski, Cichy, Lukoszek (46. Minta) – Nepelski, Reinhard, Sikorski, Zieliński (46. Cerkowniak), Sitnik – Ośliźlok (62. Gabrysiak). Trener Bartłomiej SOCHA.

GKS: Kubik – Wolak (60. Mateusz Duda), Szywacz, Kopczyk, Pańkowski – Fortuna, Piątek, Jakubczyk (80. Rogala), Szumilas, Pawełczyk (65. Bojarski) – Kokoszka (46. Daniel Duda). Trener Tomasz WOLAK.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 4