Unia Turza: wreszcie zwycięstwo

2020-09-22, Autor: mk, źródło: Unia Turza

42 dni kazali czekać unici swoim sympatykom na kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi. Stało się to w niedzielę, kiedy turzanie w końcówce meczu przechylili szalę na swoją stronę i ograli Kuźnię Ustroń 2:0.

Do 85 minuty pachniało trzecim z rzędu remisem, ale wtedy gol Dawida Pawlusińskiego wyprowadził Unię na prowadzenie, a po kilku minutach Maciej Gaszka dołożył drugą bramkę i stało się jasne, że tym razem już nic nie stanie na przeszkodzie by dopisać do dorobku turzanów jakże cenne trzy punkty. To również pierwszy mecz w tym sezonie, kiedy nasi bramkarze zachowali czyste konto.

Tym samym Unia odniosła bardzo cenne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem i znacznie zbliżyła się w tabeli do drużyn znajdujących się w jej pierwszej części. Za tydzień na boisku Nadwiślana Góra zmierzymy się z grającą tam z powodu remontu swojego obiektu Iskrą Pszczyna i liczymy na kolejne zdobycze punktowe.

KS UNIA TURZA – KS KUŹNIA USTROŃ 2:0 (0:0)

1 – 0  Dawid Pawlusiński 85 min. (głową) asysta Piotr Szymiczek
2 – 0  Maciej Gaszka 88 min. (głową) asysta Sławomir Musiolik

Sędziowali: Bartosz Bielaś (główny), Kamil Pągowski, Bartosz Kasiński (asystenci). Widzów: 200. Żółte kartki: Piotr Szymiczek, Paweł Staniczek – Dariusz Rucki

KS UNIA TURZA: Marcin Musioł – Piotr Szymiczek, Kacper Krupiński, Kamil Kuczok, Piotr Glenc (31. Maciej Gaszka) – Bartosz Łyczko, Paweł Staniczek, Kamil Tront, Dariusz Pawlusiński, Sławomir Musiolik – Dawid Pawlusiński (89. Szymon Sosna).

Pozostali rezerwowi: Przemysław Cieśla, Dawid Skrzyszowski, Szymon Kunina.

Trener: Marek Hanzel

KS KUŹNIA USTROŃ: Michał Skocz – Konrad Pala, Kamil Turoń, Cezary Ferfecki – Dariusz Rucki, Konrad Kuder (76. Jakub Chmiel), Daniel Dobrowolski, Michał Pietraczyk (76. Arkadiusz Jaworski), Jakub Wojtyła – Bartosz Iskrzycki, Mateusz Wigezzi (62. Adrian Sikora).

Pozostali rezerwowi: Jakub Stachowiak, Paweł Brzóska, Damian Madzia.

Trener: Mateusz Żebrowski

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 6